Winnica Przybyłówka - Bierzgłowo Winnica Przybyłówka - Bierzgłowo
Winnica Przybyłówka - Bierzgłowo Winnica Przybyłówka - Bierzgłowo
Winnica Przybyłówka - Bierzgłowo Winnica Przybyłówka - Bierzgłowo
czwartek, 17 stycznia 2019 r. 17 dzień roku
Zobacz lokalizację na mapie  Winnica na Facebook
Winnica Przybyłówka - paszportowanie roślin
Winnica Przybyłówka - zamówienie sadzonek winorośli
Wyszukiwarka

  Wizyt:
Newsletter
Chcesz być na bieżąco ze zmianami w serwisie?
Zapisz się do darmowego newslettera. W każdej chwili możesz z niego zrezygnować.
Wiadomości » Aktualności
Ochrona winorośli przed przymrozkami wiosennymi
W uprawie winorośli, w Polskim klimacie, a szczególnie na terenach nizinnych, największym wrogiem hodowców są przymrozki - szczególnie wiosenne. Mrozy zimowe nie stanowią wielkiego problemu. Jest wiele metod zabezpieczania krzewów na zimę (osobiście polecam niskie prowadzenie i przykrywanie ziemią) lub chociażby dobór odmian o dużej odporności na mróz.
Cięcie zielone
Cięcie zielone
2014-07-19 23:35:09
Wydaje się, że cięcie zielone jest na tyle konieczną czynnością, iż jej zaniechanie może zachwiać prawidłowy rozwój krzewu. Pomaga nam kształtować formę, którą sobie obraliśmy. Powoduje zwiększenie przewiewności, nasłonecznienia oraz co bardzo ważne przy owocujących krzewach - odciąża owocujący krzew.
Przez sformułowanie "odciąża" należy rozumieć, że treści pokarmowe, które krzew pożytkuje na rozwój części zielonych rośliny (pasierby, zbyteczne pędy, wąsy), po ich usunięciu przeznaczone zostaną na rozwój gron.
Odkrywanie winorośli 2014
Odkrywanie winorośli 2014
2014-03-11 16:59:35
Wszelkie znaki na niebie - niezaprzeczalna wiosna i na ziemi - coraz większa susza, wskazują na potrzebę rozpoczęcia prac przy winoroślach. Pierwszą czynnością (jeżeli ktoś przykrywa krzewy ziemią) jest - odkrywanie. Osobiście zacząłem od minionej soboty - 7 marca.
Już po połowie sierpnia! Czas na opryski K2SO4
Mamy ostatnią dekadę sierpnia, dlatego najwyższy czas na opryski dolistne siarczanem potasu (K2SO4). Najlepiej zastosować siarczan w formie krystalicznej, gdyż ten jest bardzo łatwo rozpuścić w wodzie.
Uprawa winorośli w donicach
Uprawa winorośli w donicach
2012-07-09 13:56:42
Mało znanym sposobem jest uprawa winorośli w donicach wewnątrz pomieszczeń lub na balkonie. Winorośla takie rosną i owocują nie gorzej niż w uprawie gruntowej na wolnym powietrzu lub w tunelach foliowych...
Ostrożnie z obornikiem pod korzenie!
Według powszechnej wiedzy dobrze jest zastosować obornik pod korzenie nowo sadzonej winorośli, oddzielając go oczywiście warstwą ziemi o grubości od 5-10cm. Wszystko się zgadza, ale żeby nie popełnić błędu trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów...
Usuwajmy korzenie podpowierzchniowe
Miniona zima pokazała (w Winnicy Przybyłówka również), jak ważne dla prawidłowego rozwoju winorośli jest pozbywanie się korzeni podpowierzchniowych. Mimo iż przykryte ziemią łozy i znajdujące się na nich pąki zachowały się w eleganckim stanie, to brak śniegu spowodował, że podmarzły korzenie.
Odkrywanie winogron po zimie
Odkrywanie winogron po zimie
2012-05-02 20:51:45
Nadszedł czas, aby rozpocząć w Przybyłówce sezon 2012. Odkrywanie winogron - pracochłonne i dość ciężkie zajęcie ale opłacało się. Mimo ciepłego i mokrego grudnia i części stycznia (obawa o gnicie oczek) oraz bezśnieżnego lutego z dużymi mrozami - żadnych strat - krzewy przezimowały pierwszorzędnie (warstwa ziemi wcale nie była taka gruba - około 10-15 cm).
wiadomości: 8, strona 1 z 1